کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

بررسی کابینت آشپزخانه هایگلاس High Gloss Kitchen Cabinet

در این مطلب قصد داریم به همراه شما، به بررسی کابینت هایگلاس آشپزخانه بپردازیم و شما را با این نوع کابینت آشنا نماییم. پس از مطالعه کامل این مطلب شما خواهید دانست که فرق های گلاس با سایر کابینت های آشپزخانه چیست، رنج قیمت آن چقدر است و اینکه مردم ایران، به کدام رنگ های کابینت هایگلاس علاقه بیشتری دارند (کدام رنگ ها پرطرفدار هستند). بنابراین اگر قصد دارید برای آشپزخانه تان کابینت های تازه و جدید سفارش دهید و به دنبال خرید کابینتی هستید که هم به لحاظ قیمت مقرون به صرفه باشد، هم زیبا باشد و هم در عین حال، سالیان سال در آشپزخانه عمر کند، پیشنهاد می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

آشپزخانه در خانه های ما ایرانیان، یکی از مهم ترین اجزای خانه به حساب می آید. روایتی است که می گوید آشپزخانه، قلب هر خانه است! چرا که جریان زندگی، از این قسمت شروع می شود.

با توجه به اهمیت آشپزخانه در فضای منزل، می توان این طور گفت دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه، تاثیر بسیار زیادی در نما و دکوراسیون کلی خانه شما خواهد داشت. هر چه قدر آشپزخانه شما شیک تر و زیباتر باشد متناسب با آن، خانه شما زیباتر و لوکس تر بنظر خواهد رسید. از این رو، نمی توان نسبت به دکوراسیون آشپزخانه بی تفاوت بود.

از سوی دیگر، در فضای آشپزخانه، دو بخش عمده وجود دارد که برای زیبایی و دکوراسیون آشپزخانه باید روی این دو قسمت، تمرکز و توجه ویژه ای داشته باشید: ۱ . کابینت های آشپزخانه که حجم زیادی از فضای آشپزخانه را اشغال می کنند. ۲ . وسایل و تجهیزات آشپزخانه نظیر یخچال، ماشین لباسشویی و …

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

بخش عمده و زیادی از فضای آشپزخانه را کابینت ها  تشکیل می دهند. هر چقدر کابینت های آشپزخانه شما زیبا و چشم نواز باشند، آشپزخانه و در نهایت خانه شما زیباتر به نظر خواهد رسید و به همین ترتیب، بالعکس. از سوی دیگر سعی کنید وسایل آشپزخانه را به نحوی خرید کنید که هماهنگی خوبی با کابینت ها داشته باشند و در واقع مکمل یکدیگر باشند. به این شکل، آشپزخانه زیبا و هماهنگ به نظر خواهد رسید.

تخصص ما در شرکت کابینت آبان، ارائه و ساخت انواع کابینت آشپزخانه است. بنابراین، می توانیم در قسمت انتخاب کابینت ها، به شما مشاوره بدهیم تا بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید. هم به لحاظ قیمت و هم برای داشتن یک آشپزخانه لوکس و زیبا و البته با کیفیت! پس در این بخش، برای آشنایی با یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین انواع کابینت در ایران یعنی کابینت هایگلاس (High Gloss Kitchen Cabinet) با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید، کابینت های هایگلاس در حقیقت در دسته کابینت های مدرن جای می گیرند. اگر سبک خانه و آشپزخانه شما مدرن است، این نوع کابینت می تواند برا شما کاملا مفید باشد و هارمونی و هماهنگی خوبی با دکوراسیون آشپزخانه شما داشته باشد. چرا که ورق هایگلاس، معمولا برای ساخت کابینت مدرن مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت آشپزخانه هایگلاس چیست ؟

احتمالا شما هم اسم کابینت هایگلاس را شنیده اید و شاید هم آنها را در خانه دوست و آشنا دیده باشید. این کابینت ها دارای ظاهری براق هستند که به اصطلاح شیشه ای نامیده می شوند.

باید بدانید که کابینت آشپزخانه هایگلاس از خانواده کابینت های MDF است. ورق مورد استفاده برای ساخت کابینت هایگلاس ورق ام دی اف است. یعنی مغزی این نوع کابینت، همان ام دی اف است. روکش مورد استفاده بر روی ورق هایگلاس ، پلکی گلاس می باشد که به ورق ام دی اف ظاهر جذاب و براق می دهد که در واقع همان نمای شیشه ای مانند است که شما می بینید.

ورق ام دی اف خامی که برای ساخت ورق هایگلاس مورد استفاده قرار می گیرد، ورق ملامینه است. ورق ملامینه، ارزان ترین و ساده ترین نوع ورق ام دی اف است که در بازار وجود دارد. همانطور که اشاره شد، روی این ورق با روکش پلکسی گلاس پرس می شود و ورق هایگلاس به دست می آید که برای ساخت کابینت هایگلاس مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع کابینت به خاطر ظاهر براق و شیشه ای که دارد به لوکس بودن معروف است. یعنی اگر دوست دارید آشپزخانه ای لوکس و البته مدرن داشته باشید، باید از کابینت هایگلاس استفاده نمایید.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

تقریبا تمامی کابینت هایی که در بازار وجود دارند، از جنس ام دی اف هستند یعنی مغزی ام دی اف دارند. از جمله کابینت ممبران. هایگلاس هم، همانطور که اشاره شد، در خانواده کابینت ام دی اف قرار می گیرد.

در بازار ایران، ورق هایگلاس ایرانی و خارجی هر دو وجود دارد. یعنی هم کارخانه های ایرانی ورق هایگلاس را تولید می کنند و هم برندهای خارجی در بازار ایران وجود دارند. مرغوب ترین ورق های هایگلاس مربوط به شکورهای آلمان و اسپانیا می باشد که قیمت نسبتا بالایی دارند. در مقابل ورق های ایرانی قیمت مناسبی دارند. ورق هایگلاس ترک نیز قیمتی کمی بالاتر از ایرانی دارد.

لازم است بدانید که کابینت هایگلاس، علاوه بر ظاهر لوکس و زیبا، قیمت نسبتا اقتصادی دارند. از این رو، اگر شما کمی بیشتر هزینه کنید، می توانید بجای کابینت ام دی اف ساده، کابینت هایگلاس را در آشپزخانه خود استفاده نمایید.

در این بخش کوشیدیم کمی شما را با ماهیت کابینت High Gloss آشنا نماییم. در ادامه انواع رنگ های موجود در بازار و همچنین رنگ های پرطرفدار را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

رنگ های کابینت هایگلاس

خوشبختانه امروزه در بازار ایران، تنوع رنگی کابینت هایگلاس بسیار خوب است. به نحوی که دست شما در انتخاب کاملا باز است و شما می توانید رنگ های متفاوتی را برای آشپزخانه تان در نظر داشته باشید. از رنگ های سفید گرفته تا طرح چوب و … . در تصویر زیر، می توانید نمونه ای رنگ های ورق ام دی اف هایگلاس را مشاهده نمایید:

کابینت هایگلاس
رنگ بندی کابینت های گلاس

سمپل رنگی که در بالا مشاهده می نمایید، مربوط به یک برند مشخص است. برندهای مختلف، سمپل رنگ های مختلف را تولید می نمایند. رنگ بندی متفاوت و همین طور طرح های متفاوت. همانطور که در تصویر مشخص است، شما می توانید برای کابینت آشپزخانه تان، از رنگ سفید ساده استفاده نمایید و یا رنگ های دیگر با طرحی ساده و همینطور می توانید از طرح های مختلف نظیر طرح چوب بهره ببرید.

هدف ما این است که به شما بگوییم، تنوع طرح و رنپ ورق هایگلاس بالاست. دست شما در انتخاب طرح و رنگ کابینت تان کاملا باز است و از این حیث، جای هیچ نگرانی ای نیست. تمامی طرح های بالا، وقتی که تبدیل به ورق هایگلاس می شوند، ظاهری براق و شیشه ای مانند دارند. این ظاهر براق و شیشه ای مانند سبب می شود تا رفلکس نور در آشپزخانه وجود داشته باشد و این امر باعث می گردد که آشپزخانه شما، درخشان و لوکس باشد.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

رنگ های پرطرفدار هایگلاس

در ادامه قصد داریم به همراه شما، به بررسی برخی از رنگ های پرطرفدار کابینت هایگلاس بپردازیم. شما می توانید در ادامه ببینید که مردم، معمولا چه رنگ هایی را برای کابینت های آشپزخانه شان انتخاب می کنند.

کابینت هایگلاس سفید

احتمالا شما هم این عبارت را زیاد شنیده اید و در جاهای مختلف دیده اید. رنگ سفید، محبوب ترین و پرطرفدارترین رنگ برای کابینت های آشپزخانه در ایران به شمار می رود. دلیل این امر این است که رنگ سفید، رنگی است خنثی که در گذر زمان، زیبایی اولیه خود را از دست نمی دهد و سبب دل زدگی نمی شود. از سوی دیگر، رنگ سفید به دلیل همین طبیعت خنثی، به خوبی با سایر رنگ ها ترکیب می شود. یعنی اگر تجهیزات آشپزخانه شما به رنگ دیگری باشند، کابینت های سفید رنگ به خوبی با آنها ترکیب می شوند و فضا زیبا خواهد ماند.

از طرف دیگر، اگر شما بخواهید یک آشپزخانه مدرن داشته باشید، رنگ سفید به شما کمک زیادی خواهد نمود. این رنگ، از رنگ های پایه ای و اصلی مورد استفاده در سبک دکوراسیون داخلی مدرن است.  نه تنها کابینت سفید هایگلاس، که انواع کابینت ام دی اف به رنگ سفید (حتی کابینت ام دی اف سفید معمولی یا همان کابینت ملامینه سفید) می تواند انتخاب خوبی برای داشتن یک آشپزخانه مدرن باشند. در مجموع رنگ سفید رنگی است زیبا، هماهنگ با سایر رنگ ها، مدرن و شیک در عین سادگی.

ویژگی اصلی کابینت های گلاس، براق بودن و شیشه ای بودن نمای آنهاست. این نوع کابینت، رفلکس نور بسیار خوبی دارد و به همین سبب باعث می شود که آشپزخانه شما بزرگتر و روشن تر از آنچه که هست به نظر بیاید. اگر آشپزخانه شما کوچک است و یا کمی تاریک می باشد و نور خوبی ندارد، پیشنهاد ما به شما استفاده از کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید است. این نوع کابینت با توجه به کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه ای که دارد، انتخاب بسیار مناسبی برای انواع آشپزخانه به شما می رود. اگر دوست دارید ویژگی ها، مزایا و معایب کابینت هایگلاس را بدانید، در ادامه این بحث به طور کامل به آنها خواهیم پرداخت.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

کابینت هایگلاس طرح چوب

اگر علاقه مند هستید کابینت های آشپزخانه شما طرح چوب داشته باشند و از طرفی به براق بودن و رفلکس داشتن کابینت های آشپزخانه تان فکر می کنید، جواب شما کابینت هایگلاس طرح چوب است. این نوع کابینت و این طرح را می توان یک کابینت خاص دانست! چرا که از یک طرف گرم و انرژی چوب را می توانید در آشپزخانه تان داشته باشید و از سوی دیگر، می توانید شفافیت و براق بودن کابینت هایگلاس را تجربه نمایید.

در کل کابینت هایی که ظاهری براق و شیشه مانند را دارند (هایگلاس و پلی گلاس و لمی گلاس)، به دلیل رفلکس نور خوبی که دارند، سبب لوکس شدن و خاص شدن فضا خواهند شد. حال آنکه این نوع کابینت، قیمت چندان بالایی نسبت به کابینت های ام دی اف معمولی ندارند! از سوی دیگر راهکارهایی وجود دارد که به شما کمک می کنند با هزینه معقول کابینت هایی زیبا، شفاف و براق داشته باشید.

خوب است بدانید که کابینت های گلاس طرح چوب، می تواند طیف رنگی گسترده ای داشته باشد. از رنگ قهوه ای کم رنگ یا کرم گرفته تا رنگ های قهوه ای تیره یا سوخته به همراه رگه هایی شبیه به رگه های چوب طبیعی.

این طرح از کابینت نیز در دسته ی رنگ ها و طرح های پرطرفدار قرار می گیرد و ایرانیان در آشپزخانه ها خود، از این مدل کابینت زیاد استفاده می کنند.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

کابینت آشپزخانه هایگلاس طوسی یا خاکستری

از جمله رنگ های دیگر پرطرفدار نزد ایرانیان، رنگ طوسی و خاکستری است. چرا؟ به این دلیل که رنگ طوسی نیز در دسته ی رنگ های خنثی قرار دارد. از این رو، استفاده کابینت خاکستری رنگ در آشپزخانه سبب می شود تا آشپزخانه شما ساده، مدرن و زیبا به نظر بیاید و از سوی دیگر، در استفاده بلند مدت از این کابینت ها، دچار دل زدگی و خستگی نشوید. ابتدا به ساکن ممکن است فکر کنید که رنگ خاکستری یا طوسی، رنگ های افسرده ای هستند و در بلند مدت فضای آشپزخانه و خانه را کسالت آور نمایند. اما کابینت هایگلاس طوسی، به دلیل براقیت و درخشندگی ای که دارد، سبب می شود که حسی متفاوت در شما ایجاد شود. از طرفی شما یک رنگ خنثی دارید و از سوی دیگر این رنگ خنثی درخشنده و براق است!

کابینت به رنگ خاکستری یا طوسی نیز نزد ایرانیان محبوب است. اما اگر فکر می کنید این رنگ برای شما جذابیت آن چنان ندارد و فضای خانه را تیره می کند، از رنگ های روشن استفاده نمایید. همچنین، اگر فضای آشپزخانه شما تاریک است و نور خوبی در آشپزخانه ندارید، پیشنهاد می کنیم از رنگ خاکستری یا هر رنگ تیره دیگری استفاده نکنید!

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

کابینت آشپزخانه هایگلاس سیاه یا مشکی

رنگ مشکی هم از آن دسته رنگ هایی است که در صورت استفاده صحیح و مناسب، کمک می کند که فضایی لوکس و خاص داشته باشید. بویژه اگر این رنگ مشکی، براق و درخشنده باشد. کابینت هایگلاس مشکی به شما این امکان را می دهد که در آشپزخانه تان، کابینت های مشکی رنگ و البته براق و درخشنده را داشته باشید. رفلکس نور در این کابینت های شیشه ای بسیار زیبا و جذاب است و آشپزخانه شما را کاملا خاص و متفاوت خواهد نمود. کابینت رنگ مشکی انتخاب کسانی است که می خواهند آشپزخانه ای کاملا متفاوت داشته باشند که شاید جالب باشد بدانید، سفارش این نوع کابینت زیاد است.

اگر آشپزخانه ای غرق در نور و البته بزرگ دارید، رنگ مشکی می تواند یکی از انتخاب های شما باشد. درست است که رنگ مشکی رنگ جذاب و خاصی است اما در صورت استفاده ی نامناسب تاثیر بالعکس خواهد داشت. اگر آشپزخانه شما نور خوبی نداشته باشد و یا کوچک باشد، رنگ مشکی سبب خواهد شد آشپزخانه شما، کوچک و خفه به نظر برسد. این حس به هیچ وجه حس خوبی نخواهد بود. وظیفه ما این است که به شما آگاهی دهیم تا در قبال هزینه ای که برای کابینت هایتان می پردازید، مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. برای آشپزخانه های کوچک و یا کم نور، بهترین انتخاب، کابینت های با رنگ روشن هستند.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

کابینت هایگلاس رنگ سبز ، آبی ، قرمز و …

رنگ های ذکر شده یعنی سفید، مشکی، طرح چوب، خاکستری و حتی رنگ های استخوانی یا کرم، از جمله رنگ های پرمصرف برای آشپزخانه به شمار می روند اما در کنار این رنگ های پر مصرف رنگ هایی نظیر آبی ، قرمز، سبز، قهوه ای و … نیز مورد توجه هستند و برخی از مشتریان از این نوع رنگ ها برای آشپزخانه خود استفاده می کنند.

لازم است بدانید که رنگ هایی نظیر قرمز، نارنجی و …، به دلیل این که هیجان و انرژی زیادی دارند، باید به صورت تاچ رنگی مورد استفاده قرار گیرند. یعنی خوب است که تنها بخش محدودی از کابینت را به رنگ نارنجی یا قرمز کار کنید. به این شکل استفاده از رنگ یعنی استفاده از یک رنگ پرهیجان به مقدار کم، در بستر یک رنگ خنثی مانند سفید، تاچ رنگی گفته می شود.

رنگ هایی نظیر آبی و سبز اگر بصورت کم رنگ مورد استفاده قرار گیرند، به دلیل این که انرژی کم تری دارند، می توانند مناسب باشند اما رنگ های آبی پر رنگ یا سبز فسفری، باید با احتیاط بیشتری مورد استفاده قرار گیرند. در مورد این رنگ ها هم، استفاده به صورت تاچ رنگی پیشنهاد می شود.

نکته دیگری که باید بدانید این است که امروزه ترکیب رنگ ها و استفاده از چند رنگ برای کابینت های آشپزخانه بسیار مرسوم است. البته نباید خیلی تعداد رنگ ها زیاد باشد و به طور معمول، استفاده از دو رنگ می تواند مناسب باشد. به عنوان مثال می توان به استفاده از ترکیب رنگی کابینت هایگلاس سفید و خاکستری اشاره نمود و یا ترکیب رنگ سفید با کابینت هایگلاس طرح چوب. این سبک سترکیب رنگ ها، هم می تواند زیبا باشد و هم کمی متفاوت. چرا که کابینت ها معمولا به صورت تک رنگ استفاده می شوند بنابراین استفاده از دو رنگ برای کابینت های می تواند جذاب و متفاوت باشد.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

پس از آشنایی اولیه شما با کابینت هایگلاس و تنوع رنگی این نوع Kitchen Cabinet قصد داریم شما را در جریان رنج قیمتی این نوع کابینت هم قرار دهیم. با کابینت آبان همراه باشید.

قیمت کابینت هایگلاس

همانطور که می دانید، پس از نوسان قیمت ارز در سال ۹۷، قیمت ورق انواع ورق ام دی اف که برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، دستخوش تغییرات فراوانی شد. به نحوی که نحوه اعلام قیمت ها به صورت قیمت روز شده است. اما در سال ۹۸ ، قیمت ها به صورت نسبی ثابت شده است. بر این اساس، در جدول زیر می توانید رنج قیمت حدودی High Gloss Kitchen Cabinet را مشاهده نمایید. (لازم به ذکر است قیمت های ارائه شده مربوط به بهمن ما سال ۱۳۹۸ می باشند.)

نوع کابینت آشپزخانه قیمت مترطول
کابینت هایگلاس ایرانی  از ۱,۱۰۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
کابینت هایگلاس خارجی (ترک) از ۱,۳۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان

نکات:

 • لازم به ذکر است برای استعلام قیمت حدودی کابینت های آشپزخانه تان، باید شرکت کابینت آبان در تماس باشید.
 • به طور معمول، کابینت آشپزخانه هایگلاس به این شکل ساخته می شود که نمای کار یعنی درب کابینت ها و تاج، از جنس ورق هایگلاس است اما بدنه کابینت و صفحات آن از جنس ام دی اف ملامینه می باشند. چرا که نیاز نیست بدنه کابینت از جنس ورق هایگلاس که قیمت بالاتری دارد، باشد. به این شکل هزینه ها تا حدود زیادی کنترل شده و کمتر خواهد شد.
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

ویژگی ها، مزایا و معایب کابینت هایگلاس

پیش از آنکه شما هر گونه هزینه ای برای خرید کابینت های آشپزخانه تان انجام دهید، باید در مورد هر کدام از انواع کابینت های موجود در بازار، تحقیق کافی را به عمل آورید، مزایا و معایب هر کدام را بدانید و در نهایت با توجه به قیمت، سلیقه و نیازتان، بهترین کابینت ممکن را خریداری نمایید. مطالعه و تحقیق و آشنایی با انواع کابینت ها باعث می شود تا شما نسبت به هزینه ای که برای خرید می پردازید، بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید و خدمات مناسبی را دریافت نمایید.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

در ادامه به بررسی نقاط قوت و ضعف High Gloss Kitchen Cabinet خواهیم پرداخت.

بررسی مزایای کابینت هایگلاس

کابینت High Gloss را می توان یکی از پرمصرف ترین و محبوب ترین کابینت های موجود در بازار ایران دانست. شاید این کابینت ها، ارزان ترین کابینت های بازار نباشند اما قطعا یکی از به صرفه ترین نوع Kitchen Cabinet می باشند. از جمله مزایای این نوع کابینت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیفیت و دوام بالا : ورق ام دی اف با روکش هایگلاس یکی از بهترین نوع ورق های ام دی اف موجود در بازار ایران می باشد. استفاده از روکش پلکس گلاس بر روی ورق ملامینه سبب می شود تا این نوع ورق نسبت به ام دی اف ساده مقاوم و دوام بالاتری داشته باشند.
 • زیبایی بی نظیر : کابینت هایگلاس بسیار زیباست. کافی است یک بار این نوع کابینت را از نزدیک ببینید تا متوجه این زیبایی شوید. ظاهر این نوع کابینت براق، درخشنده و شیشه ای مانند است. این ظاهر شیشه ای باعث می شود تا:
  • اول از همه کابینت هایگلاس رفلکس نور خوبی داشته باشند. ای موضوع سبب می شود که آشپزخانه بسیار روشن تر از آن چیزی که هست به نظر برسد.
  • دوم اینکه این کابینت ها بسیار لوکس و زیبا هستند، بنابراین باعث می شوند که فضای آشپزخانه شما بسیار لوکس و شیک به نظر برسند.
 • ساده و مدرن : کابینت High Gloss ویژه فضاهای مدرن است. در هر فضایی که مورد استفاده قرار گیرند سبب خواهند شد که فضا مدرن تر نیز به نظر برسد. البته نه اینکه در خانه ها با سبک های دیگر دکوراسیون داخلی قابل استفاده نباشند، اما این نوع کابینت ویژه آشپزخانه های مدرن هستند. از سوی دیگر، این نوع کابینت کاملا ساده هستند و چنانچه می خواهید آشپزخانه ای ساده و زیبا داشته باشید، می توانید روی این نوع کابینت حساب نمایید.
 • تنوع رنگ مناسب : همانطور که پیش تر گفتیم، ورق هایگلاس توسط برندهای مختلف ایرانی و خارجی تولید می گردد. برندهای مختلف، رنگ های مختلفی را تولید و به بازار عرضه می نمایند. از رنگ های روشن نظیر سفید گرفته تا رنگ های تیره نظیر مشکی. بنابراین دست شما در انتخاب کاملا باز خواهد بود.
 • تنوع طرح مناسب : همانطور که تنوع رنگ ورق هایگلاس بالاست، برندهای ایرانی و خارجی تولیدکننده ورق های گلاس، طرح های متنوعی را نیز در اختیار شما قرار می دهند. بنابراین شما علاوه بر طرح های ساده با رنگ های مختلف، این امکان را دارید که طرح های متنوعی را نیز انتخاب نمایید. برای این کار کافی است که تا کاتالوگ برندهای مختلف را مشاهده نمایید و طرح مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
 • مقاومت در برابر آسیب و ضربه : همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره نمودیم، مغزی ورق هایگلاس از جنس ام دی اف است. تمامی مزایای ورق ام دی اف برای این نوع ورق نیز وجود دارند. از این رو کابینت هایی که از جنس High Gloss هستند، در برابر ضربات و آسیب های مختلف، مقاومت بسیار مناسبی خواهند داشت.
 • مقاومت در برابر طوبت : ورق هایگلاس به دلیل روکش پلکسی که دارد، نسبت به ام دی اف خام و همینطور ام دی اف با روکش ملامینه، مقاومت بهتری در برابر رطوبت خواهد داشت. بنابراین می توانید با خیال راحت کابینت هایی را خریداری نمایید که در برابر آب ریزی و رطوبت نیز مقاومت مناسبی خواهند داشت.
 • نظافت آسان : یکی دیگر از ویژگی های مهم کابینت های هایگلاس این است که به سادگی می توان آنها را نظافت نمود. برای نظافت این نوع کابینت، به شوینده خاصی احتیاج نیست و با دستمال و تمیزکننده سطوح می توانید این کابینت را نظافت نمایید.
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

معایب و نقاط ضعف کابینت هایگلاس

مانند تمامی متریال های موجود در بازار، هایگلاس نیز معایبی دارد و اینطور نیست که هیچ عیبی نداشته باشد. شما به عنوان خریدار، باید معایب این متریال را نیز بدانید تا با آگاهی بیشتر نسبت به انتخاب کابینت های آشپزخانه تان اقدام نمایید. از آنجایی که مغزی ورق هایگلاس از ام دی اف است، تمامی معایب ام دی اف برای این نوع ورق نیز وجود خواهد داشت. از جمله ی این نقاط ضعف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مهم ترین ایرادی که برای ورق و کابینت هایگلاس مطرح است، این است که این نوع ورق در برابر خط و خش آسیب پذیر است. یعنی خط و خش ها بر روی سطح کابینت باقی می مانند. ممکن است به مرور زمان این خط و خش ها زیاد می شوند و راهی برای برطرف کردن خط و خش ها وجود ندارد. از این رو باید سعی کنید که نسبت به استفاده صحیح از این نوع کابینت اقدامات لازم را به عمل آورید.
 • مقاومت معمولی مغز ام دی اف در برابر رطوبت : همانطور که بارها و بارها گفته ایم، مغزی این نوع کابینت از جنس ام دی اف است و MDF نیز از مشتقات چوب می باشد. از این رو سعی کنید بدنه و سطح کابینت دچار آسیب نشود تا آب به مغز ام دی اف نرسد. ام دی اف در برابر چوب مقاومت خوبی ندارد و تمامی روکش های استفاده شده بر روی آن، برای جلوگیری از رسیدن آب می باشند.

این دو ایراد را می توان نقاط ضعف اصلی ورق هایگلاس نامید. اگر سعی کنید در برابر ترک خوردن و یا خوردگی کابینت ها تلاش بیشتری نمایید و همینطور روی بدنه کابینت چیزی نکشید تا روی آن خط و خش نیافتد، این کابینت های می توانند سالیان سال در آشپزخانه شما عمر کنند و زیبایی روز اول خود را حفظ نمایند.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

کابینت هایگلاس و آشپزخانه مدرن

در ادامه این موضوع قصد داریم نمونه هایی از آشپزخانه های با کابینت هایگلاس را با شما مورد بررسی قرار دهیم اما قبل از آن لازم است کمی در مورد این نوع کابینت بیشتر بدانید. در واقع در مورد سبک این نوع کابینت بیشتر بدانید.

همانطور که اشاره نمودیم، این نوع کابینت بر اساس سبک مدرن ساخته می شوند. در واقع این نوع کابینت به دلیل ظاهری که دارند، بیشتر مناسب منازل مسکونی ای که هستند که بر اساس سبک مدرن دیزاین و دکوراسیون شده اند. منظور از سبک مدرن این است که دکوراسیون خانه ساده و با خطوط صاف باشد. سبک دکوراسیون مدرن دارای دو ویژگی مهم است. اول اینکه این سبک به سادگی مشهور است و همه چیز به در عین سادگی است. دوم اینکه خطوط دیوارها، کنج ها و … در سبک مدرن همگی صاف هستند و در این سبک خبری از خطوط منحنی و هلال نیست. کابینت هایگلاس نیز منطبق بر سبک مدرن معمولا ساده و با خطوط صاف طراحی و ساخته می شوند. نه اینکه نتوان با ورق هایگلاس کابینت های هلال و قوس دار ساخت، اما معمولا این کابینت ها صاف و بر اساس سبک مدرن ساخته می شوند. در تصویر زیر می توانید نمونه ای از این نوع کابینت را مشاهده نمایید که به سادگی و بر اساس سبک مدرن ساخته شده است.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

عکس و مدل های کابینت هایگلاس

در ادامه قصد داریم به همراه شما چند نمونه آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهیم.

آشپزخانه شماره ۱ : در این آشپزخانه ها کابینت هایگلاس به رنگ سفید استفاده شده است. این نمونه یک آشپزخانه مدرن و به روز است. شما می توانید در تصویر، رفلکس لایت های سقف را در کابینت ها مشاهده نمایید. استفاده از متریال شیشه رنگی به رنگ خاکستری سبب شده است تا این کار، بیش از پیش مدرن و شیگ شود. کابینت High Gloss رفلکس نور دارند. شیشه رنگی نیز متریالی است که باعث بازتاب نور می گردد. بنابراین، فضای این آشپزخانه بسیار زیبا و لوکس به نظر خواهد رسید.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

آشپزخانه شماره ۲ : در این آشپزخانه نیز کابینت ها به رنگ سفید می باشند. این آشپزخانه نمونه ی یک آشپزخانه با اندازه متوسط اما زیبا و مدرن است. وسایل آشپزخانه نظیر یخچال و ….، به رنگ نقره ای هستند. ترکیب رنگ سفید با نقره ای بسیار جذاب به نظر میرسد. اما برای اینکه فضای آشپزخانه گرم و دلپذیر باشد، از کفپوش چوبی به رنگ قهوه ای در این فضا استفاده شده است. در مجموع این آشپزخانه ساده، دوست داشتنی، گرم و از طرف دیگر کاملا مدرن است.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

آشپزخانه شماره ۳ : در این آشپزخانه نیز از کابینت هایگلاس سفید رنگ استفاده شده است. این آشپزخانه نیز کاملا مدرن و بسیار زیبا و دوست داشتنی است. ابعاد آشپزخانه کوچک است اما استفاده از رنگ سفید برای کابینت ها و رنگ های روشن برای دیوار، کف و سقف کمک می کنند که فضا کوچک به نظر نرسد. علاوه بر این، برای کف از کفپوش چوبی با رنگ کاملا روشن استفاده شده است. رنگ قهوه ای روشن سبب می شود که فضا تیره نشود و از سوی دیگر سبب ایجاد آشپزخانه ای گرم می شود.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

آشپزخانه شماره ۴ : در این آشپزخانه از کابینت هایگلاس به رنگ خاکستری استفاده شده است. همانطور که اشاره نمودیم، رنگ خاکستری برای کابینت هایگلاس ، از جمله رنگ های پرطرفدار برای کابینت آشپزخانه است. رفلکس نور در این کابینت ها کاملا واضح است و شما می توانید این رفلکس را به خوبی ببینید. در این آشپزخانه از کفپوش چوبی به رنگ قهوه ای استفاده شده است تا کمی فضای آشپزخانه گرم شود. چرا که رنگ خاکستری کمی فضا را به سمت سرد بودن می برد.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

آشپزخانه شماره ۵ : در این آشپزخانه، از کابینت هایگلاس تیره استفاده شده است. رنگ های به کار گرفته در این آشپزخانه به نحوی هستند که فضا کاملا گرم به نظر برسد.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

آشپزخانه شماره ۶ : در این آشپزخانه نیز مطابق تمامی آشپزخانه های سفید، فضای آشپزخانه کاملا مدرن است و سعی شده است تا از طریق استفاده از رنگ های گرم، آشپزخانه انرژی گرمی داشته باشد.

کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

در این قسمت، چند نمونه آشپزخانه مدرن با کابینت هایگلاس (Modern High Gloss Kitchen Cabinet) را مورد بررسی قرار دادیم. اگر قصد خرید و سفارش کابینت High Gloss را دارید، بررسی کنید که کدام رنگ را بیشتر می پسندید و کدام طرح بیشتر به آشپزخانه شما می خورد. اگر هم در انتخاب مردد هستید و یا نمی توانید تصمیم گیری کنید، کافی است با مشاورین خود در کابینت آبان در تماس باشید:

۰۹۱۲۴۶۳۰۳۶۵

نحوه سفارش کابینت هایگلاس

در انتهای این مطلب، پس از معرفی high gloss kitchen cabinet ، معرفی رنگ های معرف و پرطرفدار، محدوده قیمت و همچنین مزایا و معایب این نوع کابینت قصد داریم به شما بگوییم که چطور می توانید این نوع کابینت را برای آشپزخانه تان سفارش دهید. برای سفارش ساخت کابینت High Gloss ، شما باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • تماس اولیه با شرکت کابینت آبان : اولین قدم این است که با ما تماس بگیرید. پس از اعلام ابعاد و شکل حدودی آشپزخانه، ما بصورت حدودی قیمت اولیه کار را به شما اعلام خواهیم نمود.
 • بازدید و اعلام قیمت دقیق : پس از اعلام قیمت اولیه توسط ما به شما، دو راه وجود خواهد داشت. راه اول اینکه شما به محل شرکت مراجعه نموده و سمپل ورق های هایگلاس را مشاهده می نمایید. پس از انتخاب طرح و رنگ توسط شما، کارشناس شرکت آبان به محل پروژه شما مراجعه خواهند نمود و با توضیحات شما و تجربه ما، کابینت ها شما به طور دقیق اندازه گیری خواهند شد. سپس با مشخص شدن متراژ کار، قیمت کابینت های شمای در قالب یک پیش فاکتور به شما اعلام خواهد شد. راه دیگر این است که پس از تماس شما، کارشناسان ما به همراه سمپل ورق های هایگلاس به محل پروژه شما مراجعه خواهند نمود. در این قسمت شما سمپل مورد نظرتان را انتخاب خواهید نمود و کارشناس شرکت نیز ابعاد و متراژ کابینت ها را مشخص خواهد نمود. پس از این، پیش فاکتور برای شما ارسال خواهد شد.
 • ساخت کابینت های شما : پس از تایید پیش فاکتور توسط شما و واریز مبلغ پیش پرداخت، ساخت کابینت های شما استارت خواهد خورد. پس از چند روز، کابینت های شما ساخته شده و به محل پروژه شما ارسال خواهند شد.
 • نصب و مونتاژ کابینت ها : سپس تیم کابینت آبان، قطعات ساخته شده را در محل پروژه شما مونتاژ و نصب خواهند نمود. طی یک الی دو روز بسته به متراژ کار، نصب کابینت ها به اتمام خواهد رسید و آماده استفاده شما خواهند شد. در این مرحله شما کار را بررسی می نمایید و در صورت وجود نقص، مشکلات احتمالی برطرف خواهد شد.
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن
کابینت هایگلاس
کابینت آشپزخانه های گلاس مدرن

شرکت کابینت آبان

تولید و اجرای انواع کابینت آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button Back to Top