• Home
 • /
 • کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

بررسی کابینت ممبران ، مزایا، معایب و قیمت

ما در شرکت کابینت آبان همواره در تلاش برای آشنا کردن شما کاربران عزیز با انواع سبک های مختلف کابینت آشپزخانه هستیم. هدف ما از این کار این است که بتوانیم آگاهی و دانش لازم را پیش از خرید و سفارش ارتقا دهیم تا شما به آگاهی بیشتر نسبت به انتخاب کابینت اقدام نمایید. در همین راستا در این بخش قصد داریم کابینت ممبران (membrane cabinet) را بطور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

معمولا کابینت های آشپزخانه، هزینه ی نسبتا بالایی دارند. شاید اگر شما در حال بازسازی یا نوسازی منزل مسکونی تان باشید، یکی از بخش هایی که می دانید برای آن باید هزینه ویژه ای کنار بگذارید، بخش کابینت های آشپزخانه هستند. از این رو، ما می کوشیم تا بطور دقیق شما را با انواع کابینت آشپزخانه آشنا نماییم تا شما نسبت به هزینه ای که می پردازید، خدمات خوبی را دریافت نمایید. به عبارت دقیق تر، همان چیزی را که می خواهید به خانه ببرید. پیشنهاد می کنیم کمی وقت بگذارید و این بخش را بطور کامل مطالعه نمایید تا با کابینت ممبران آشنا شوید.

مطالبی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت، در یک نگاه عبارتند از:

 • کابینت ممبران چیست (کابینت وکیوم)
 • سبک دکوراسیون آشپزخانه
 • چرا کابینت ممبران
 • انواع مدل های کابینت ممبران
 • مزایا و معایب کابینت ممبران
 • لیست قیمت کابینت ممبران
 • مراحل ساخت و سفارش کابینت ممبران
 • کابینت ممبران یا مدرن، کدام یک را انتخاب کنیم؟
 • رنگ بندی کابینت ممبران
 • بهترین رنگ کابینت ممبران
 • قیمت درب کابینت ممبران
کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت ممبران چیست (کابینت وکیوم)

یکی از بزرگترین خدمات شرکت کابینت آبان، ساخت کابینت ممبران است. همانطور که می دانید، کابینت های ممبران نمونه ای از کابینت های کلاسیک قدیم هستند که صنعتی سازه شده و با قیمت های بسیار پایین تر ارائه می گردند. نکته مهم در مورد کابینت ممبران این است که زیبایی کابینت های کلاسیک را می توانید در آنها مشاهده نمایید. در ادامه توضیحات کاملی در این رابطه ارائه خواهیم نمود.

کابینت هایی ممبران معمولا بسیار زیبا هستند. تنوع طرح هایی که می توانید انتخاب نمایید نسبتا بالاست و از سوی دیگر، دست شما در انتخاب رنگ باز است و می توانید بر اساس سلیقه شخصی تان و رنگی که دوست دارید دکوراسیون آشپزخانه تان بر مبنای آن باشد، کابینت ممبران خود را انتخاب نمایید.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

اما سوالی که قطعا ذهن شما را مشغول نموده است این است که کابینت ممبران چیست و طی چند سال گذشته، این عنوان از کجا پیدا شد؟ در حالی که اگر به ۲۰ سال گذشته برگردید، خبری از نام این نوع کابینت نبوده است. پس به صورت کاملا اتفاقی این نام از کجا آمده است؟ آیا از قبل وجود داشته و ما آن را نمی شناختیم یا اینکه جدیدا تولید شده است؟ مغز این نوع کابینت از چه متریالی است؟ در ادامه به همه این سوالات پاسخ خواهیم داد.

ممبران در حقیقت نام مدل روکش کردن یا به عبارت صحیح تر، پرس کردن است. خوب است بدانید که کابینت ممبران دارای مغز ام دی اف (MDF) است. به عبارت صحیح تر، ۹۰ درصد کابینت های سبک ممبران مغزی ام دی اف دارند. (۱۰ درصد دیگر برای ارزان تر تمام شدن کار از مغزی فیبر استفاده می کنند.)

بنابراین اولین نکته ای که در رابطه با کابینت های ممبران باید بدانید این است این نوع کابینت در بین خانواده کابینت های ام دی اف دسته بندی می شوند. وجه تمایز این نوع کابینت با سایر کابینت های ام دی اف در روش تولید نما و رویه ی این کابینت هاست!

همانطور که اشاره نمودیم، ممبران کردن در واقع به فرآیند روکش کردن گفته می شود. روکشی که از جنس پی وی سی (PVC) است. به دستگاهی که این کار را انجام می دهد، دستگاه وکیوم گفته می شود. اما این دستگاه چطور کار می کند و نحوه کار آن به چه صورت است؟ این دستگاه که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت، از طریق حرارت، لایه پی وی سی را بر روی ورق ام دی اف و تمام قطعاتی که بر روی آن چسبانیده شده است، پرس می کند. انجام درست این کار یعنی چسباندن صحیح قطعات و روکش کردن صحیح ورق ام دی اف با روکش پی وی سی ، باعث ایجاد ورقی می شود که دارای شکل های منبت کاری شده است. این ورق در بازار ایران به اصطلاح ورق ممبران نامیده می شود

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

روش دیگر تولید ورق ممبران یا ممبران این است که پیش از اینکه ورق ام دی اف زیر دستگاه وکیوم برود و لایه پی وی سی بر روی آن کشیده شود، از طریق دستگاه CNC، بر روی ورق ام دی اف ، مطابق نقشه و طرحی که به دستگاه داده شده است، خالی می شود. به این شکل ورق دارای نقش و طرح می شود. اما نقش و طرحی از نوع فرو رفته.

به حالتی که در آن طرح  یا شکل برجسته ای بر روی صفحه وجود دارد، بالا آمده گفته می شود. یعنی ورق ممبران می توان دستگاه CNC برش داده شود و نقش ها و طرح هایی بر روی آن ایجاد شود و یا اینکه قطعات منبت و سرستون بر روی ورق ام دی اف چسبانیده شده و سپس ورق زیر دستگاه وکیوم رفته و روکش می شود. در هر کدام از این دو حالت، ورق ممبران ایجاد می شود که زیبایی آن چشم نواز و خیره کننده است!

ع دستگاه وکیوم

بنابراین باید به سوالی که در بالا مطرح نمودیم پاسخ دهیم و آن اینکه کابینت ممبران در گذشته به این شکل و نام وجود نداشت و طی سالهای اخیر، با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های وکیوم و CNC بوجود آمده است و البته به خاطر قیمت مقرون به صرفه آن و زیبایی بی نظیر آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

جنس کابینت ممبران

همانطور که بالاتر اشاره نمودیم، کابینت های ممبران، در خانواده کابینت های ام دی اف دسته بندی می شوند. این دسته بندی از نظر جنس متریال است. از نظر سبک دکوراسیون و ساخت، کابینت های ممبران در دسته کابینت های کلاسیک قرار می گیرند. کابینت های کلاسیکی که اقتصادی شده اند و همگان می توانند از آن ها استفاده نمایند.

در گذشته که نامی تحت عنوان ممبران وجود نداشت، کابینت های کلاسیک در بازار وجود داشتند. این نوع کابینت ها معمولا از جنس چوب طبیعی ساخته می شدند و هنوز هم می شوند. بر روی چوب، حکاکی ها و برش کاری هایی توسط اساتید نجاری انجام می شد. به دلیل استفاده از چوب طبیعی به عنوان متریال پایه و هنر دست استادکار و زمان مورد نیاز برای ساخت کابینت کلاسیک چوبی، این نوع کابینت قیمت تمام شده بالایی داشت و معمولا تنها قشر مرفه می توانستند از این نوع کابینت استفاده نمایند. در تصویر پایین نمونه ای از کابینت کلاسیک چوبی را مشاهده می نمایید که دارای منبت کاری و سرستون های سبک دکوراسیون کلاسیک است:

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

اما همانطور که اشاره نمودیم، امروزه به دلیل قیمت تمام شده بالا، کابینت های چوب طبیعی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و بجای آن، کابینت ممبران با قیمت تمام شده پایین تر و سرعت ساخت و مونتاژ بالاتر و از طرف دیگر، تنوع طرح و رنگ بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. کابینت های ممبران نوع اقتصادی شده و صنعتی شده کابینت کلاسیک چوب طبیعی هستند.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

با این مقدمه کوتاه، تا حدودی با فرآیند تولید و ساخت کابینت آشپزخانه ممبران آشنا شدید و متوجه شدید که کابینت ممبران:

 • با چه متریالی ساخته می شود
 • فرآیند ساخت آن چگونه است
 • سبک دکوراسیون آن کلاسیک است
 • کابینت های ممبران، مدل اقتصادی شده و صنعتی شده ی کابینت های کلاسیک هستند.
 • روکش مورد استفاده بر روی آن پی وی سی است که پی وی سی روکشی از جنس پلاستیک و بسیار مقاوم است.

نکته ای که در نهایت باید بگوییم و موضوع “کابینت ممبران چیست” را ببندیم این است که همانطور که اشاره نمودیم ممبران در حقیقت به فرآیند روکش کردن ام دی اف گفته می شود! در تایید این حرف، توجه شما را به جستجوهای انجام شده به زبان انگلیسی در گوگل جلب می نماییم. در انگلیسی به عبارت روکش کردن، Finishing گفته می شود. به این عبارت ها توجه نمایید:

 • membrane cabinet doors
 • cabinet membrane kitchen
 • membrane finish kitchen cabinets
 • membrane press kitchen cabinet
کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

در ادامه به بررسی سبک دکوراسیون کلاسیک در آشپزخانه و منزل مسکونی شما خواهیم پرداخت.

سبک دکوراسیون آشپزخانه، کلاسیک یا مدرن

همانطور که بالاتر اشاره نمودیم، کابینت هایی ممبران، در حقیقت مدل اقتصادی شده ی کابینت های کلاسیک هستند. بنابراین، استفاده از آنها معمولا در خانه هایی که با سبک دکوراسیون کلاسیک دیزاین شده اند، کاراتر و هماهنگ تر به نظر می رسد.

اگر در حال بازسازی منزل مسکونی تان هستید، به این موضوع توجه داشته باشید که آشپزخانه هم بخشی از خانه است و طراحی و دکوراسیون داحلی آن، به طور حتم، باید از دیزاین کلی فضای منزل پیروی و تبعیت نماید. از این رو، اگر شما خانه ای مدرن داشته باشید (چه به لحاظ طراحی و چه به لحاظ مبلمان و دکوراسیون)، شاید استفاده از کابینت هایی که بر اساس سبک کلاسیک طراحی و دیزاین شده اند، هارمونی منزل شما را به هم بزند. در حقیقت باید اینطور به شما بگوییم که اگر خانه شما مدرن است، باید به سراغ کابینت آشپزخانه مدرن بروید و اگر خانه شما و مبلمان و دکوراسیون آن، به سبک کلاسیک است، می توانید از کابینت های کلاسیک و ممبران استفاده نمایید. بنابراین، این موضوع بستگی به دیزاین کلی فضا خواهد داشت.

البته، نه اینکه نتوان در یک فضای مدرن کابینت ممبران را استفاده نمود! بلکه منظور این است که برای رعایت دیزاین و سبک طراحی، بهتر است که دکوراسیون آشپزخانه با دکوراسیون کلی منزل هماهنگ باشد. لازم به ذکر است، کابینت های ممبران با توجه به طرحی که بر روی آن پیاده سازی شده است، بعضا شلوغ و یا خلوت تر هستند. اگر منبت ها کمی پیچیده و زیاد باشند، به طور حتم خود شما هم نمی توانید آنها را در یک خانه مدرن پیاده سازی نمایید اما اگر طرح روی نمای کابینت ها ساده تر و مدرن تر باشد، می توان این سبک کابینت را در خانه ی مدرن نیز مورد استفاده قرار داد.

اینکه سبک خانه شما مدرن باشد یا کلاسیک، به سلیقه و نظر شخصی شما بستگی دارد. اما برای اینکه بدانید سبک کلاسیک و مدرن چه ویژگی هایی دارند با ذکر چند نکته شما را با این ویژگی ها آشنا خواهیم نمود.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

سبک کلاسیک

کلاسیک همان سبکی است که در ایران با نام لاکچری نیز شناخته می شود. در سبک کلاسیک، جزئیات بسیار زیاد هستند. در خانه های طراحی شده به سبک کلاسیک شما می توانید سرستون ها، گچبری ها و جزئیات این چنینی را به وفور مشاهده نمایید. در سبک کلاسیک، متریال ها و اکسسوری های مورد استفاده، همگی دارای زرق و برق هستند و رنگ طلایی را می توان در این خانه به وفور مشاهده نمود. مبلمان چوبی منبت کاری شده، لوسترهای بزرگ، طرح های گچبری روی دیوارها و سقف و …، از جمله چیزهایی هستند که می توانند کلاسیک بودن یک فضا را نشان دهند.

سبک کلاسیک سبکی قدیمی در طراحی و معماری به حساب می آید و در گذشته، در اروپا، این سبک ویژه ی کاخ ها و قصرهای مجلل بوده است. در ایران نیز، این سبک با محبوبیت بسیار بالایی روبرو شده و کسانی که دوست دارند یک خانه لوکس و مجلل داشته باشند، منزل خود را بر اساس این سبک طراحی می نمایند.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

سبک مدرن

در نقطه مقابل سبک کلاسیک، سبک مدرن قرار دارد.در سبک مدرن، جزئیات به شدت سبک کلاسیک وجود ندارند! در واقع می توان سبک مدرن را سبک سادگی دانست. اگر با سبک طراحی و دکوراسیون مینیمال آشنا باشید، می دانید که سبک مدرن و مینیمال با هم قرابت زیادی دارند. در این سبک، خطوط طراحی کاملا صاف هستند و شما هیچ چیز منحنی یا خمیده ای را در فضا نخواهید دید. سبک مدرن، لزوما سبک ارزانی نیست و ارزان بودن یا گران بودن یک خانه، علاوه بر سبک طراحی آن، به متریال ها و مبلمانی که در آن استفاده شده است، بستگی دارد. اما می توان گفت سبک کلاسیک سبک کاملا گران قیمتی است. از این رو در بین قشر مرفه جامعه، استفاده از سبک کلاسیک را بیشتر می بینیم. در تصویر زیر می توانید خانه ای به سبک مدرن را مشاهده نمایید:

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

اگر بین انتخاب کابینت مدرن و ممبران مردد مانده اید و نمی دانید کدام یک را برای خانه تان انتخاب نمایید، پیشنهاد می کنیم به مطالعه متن ادامه دهید. همچنین شما می توانید از طریق لینک زیر کابینت مدرن را بطور کامل بررسی نمایید و با آنها آشنا شوید:

کابینت آشپزخانه مدرن

تا به اینجا، با کابینت ممبران و نحوه تولید و ساخت آن کاملا آشنا شدید و همچنین دانستید که این کابینت ها، به سبک کلاسیک ساخته می شود. در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا کابینت ممبران را می توان یک کابینت برتر برای آشپزخانه دانست.

چرا کابینت ممبران

همانطور که بالاتر اشاره نمودیم، برای خانه های مدرن، معمولا از کابینت مدرن استفاده می شود. اما در این میان، کابینت های ممبران را که طرح نسبتا ساده تری دارند و پیچیدگی آنها کمتر است را نیز می توان در آشپزخانه های مدرن مورد استفاده قرار داد. در ادامه با بررسی موارد زیر، به شما خواهیم گفت که چرا باید کابینت های ممبران را انتخاب نمایید.

 • زیبایی و درخشندگی
 • کیفیت ساخت و متریال
 • کارایی و جادار بودن
 • کجا از کابینت ممبران استفاده کنیم؟
کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

زیبایی و درخشندگی آشپزخانه شما

در حقیقت باید بدانید که کابینت های ممبران به لحاظ اصول طراحی و معماری، بسیار زیبا و چشم نواز هستند. در سبک کلاسیک یک ویژگی مهم وجود دارد و آن رعایت تقارن است. در کابینت هایی که سبک ممبران برای آشپزخانه ساخته می شوند، می توان این تقارن را مشاهده نمود. به عنوان مثال، در تصویر زیر می توانید تقارن دو طرف گاز رومیزی را مشاهده نمایید.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت های ممبران در صورتی که ترکیب رنگی مناسبی داشته باشند، می توانند بسیار زیبا باشند. به عنوان مثال در نظر بگیرید که می توانید آشپزخانه شما، با کابینت ممبران سفید صدفی کار شده است و روی این کابینت ها، دستگیره ها به رنگ طلای هستند. این آشپزخانه بسیار زیبا به نظر خواهد رسید. چرا که اول از همه رنگ سفید، یک رنگ خنثی و آرامش بخش است و در بلند مدت، زیبایی و سادگی خود را حفظ خواهند نمود و از سوی دیگر، رنگ طلایی که در مقیاس بسیار کم مورد استفاده قرار گرفته که هم حس شکوه، زیبایی و مجلل بودن را به آشپزخانه القا می کند و هم اینکه چون مقیاس آن کم است، در بلند سبب خستگی از کابینت ها و دکوراسیون آشپزخانه نخواهد شد. در حقیقت این یک استفاده هوشمند از رنگ هاست. هم ساده و هم مجلل! چه نوع کابینتی می تواند این دو ویژگی را همزمان به خانه شما اضافه کند بجز کابینت ممبران

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کیفیت کابینت ممبران

در بین کابینت های موجود در بازار ایران، ممبران را می توان یکی از با کیفیت ترین انواع کابینت دانست. دلیل این امر هم کاملا مشخص است و این موضوع به متریال های مصرفی برای ساخت این نوع کابینت و همچنین روش تولید آن بر می گردد.

همانطور که اشاره نمودیم، جنس مغز کابینت های ممبران در واقع ام دی اف است. این ام دی اف از طریق برش خوردن توسط دستگاه سی ان سی و یا چسباندن قطعات منبت کاری و سرستون و در نهایت روکش کردن آن، تبدیل به ورق ممبران می شود.

علاوه بر مبحث زیبایی که در بالا به آن اشاره نمودیم، با توجه به اینکه برای ساخت ورق ممبران از روکش پی وی سی استفاده می شود، کابینت های ممبران در برابر خط و خش، نفوذ آب و رطوبت زدگی و همینطور انواع ضربات احتمالی کاملا مقاوم خواهند بود. روکش پی وی سی PVC که از جنس پلاستیک است، مقاومت بسیار خوبی را به ام دی اف اضافه می کند و چون این روکش از صفحه زیرین محافظت می نماید، در نهایت کابینت های شما کاملا مقاوم خواهند بود. روکش پی وی سی، ضد آب، مقاوم در برابر رطوبت، ضربه و خراش می باشد. از این رو، کابینت های ممبران می توانند سالهای سال کیفیت اولیه خود را حفظ نمایند.

اگر به دنبال خرید یک کابینت آشپزخانه هستید که علاوه بر زیبایی، کیفیت بالایی داشته باشد، کابینت های ممبران گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهند بود.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت های جادار

کابینت های ممبران، بسیار جادار هستند و با وجود این کابینت ها، شما معمولا با کمبود جا در آشپزخانه روبر نخواهید شد. شما می توانید از ظرفیت زیاد کابینت هایی ممبران برای جای دادن تمامی وسایل آشپزخانه تان استفاده نمایید.

البته نه اینکه کابینت های دیگر نظیر مدرن و … ، جادار نباشند اما کابینت های ممبران، معمولا بسیار جادار هستند و از این رو شما می توانید روی کارایی این کابینت ها در آشپزخانه تان کاملا حساب نمایید.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کجا از کابینت ممبران استفاده کنیم

این سوال، سوالی است که ممکن است ذهن شما را کاملا مشغول کرده باشد. شما تصمیم گرفته اید که از کابینت آشپزخانه ممبران استفاده نمایید اما نمی دانید که این کابینت ها برای آشپزخانه شما مناسب هستند یا خیر! از این رو به دنبال مشاوره هستید. ما به شما می گوییم که از کدام نوع از کابینت آشپزخانه را استفاده نمایید.

اگر آشپزخانه شما بزرگ است : اگر آشپزخانه ای بزرگ دارید، کابینت های ممبران به خاطر زیبایی و کیفیت ساختی که دارند گزینه بسیار خوبی برای شما به حساب می آیند. چرا که این کابینت ها سرشار از جزئیات، منبت، سرستون و زیبایی هستند و در نتیجه آشپزخانه بزرگ شما را به خوبی پر می کنند. اگر آشپزخانه شما نورگیر باشد و نور خوبی داشته باشید، می توانید هم از رنگ های روشن و هم رنگ های تیره استفاده نمایید. البته همه ی این موارد بستگی به این موضوع دارد که آیا شما به کابینت سبک کلاسیک علاقه مند هستید یا خیر.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما کوچک است : اگر آشپزخانه شما خیلی کوچک باشد، استفاده از کابینت ممبران را به شما پیشنهاد نمی کنیم. این کابینت ها دارای شلوغی زیادی هستند و در یک آشپزخانه کوچک بجای آنکه سبب زیبایی فضا شوند، باعث شلوغ به نظر رسیدن فضا خواهند شد. از این رو در مدت کوتاهی شما را خسته خواهند کرد. در آشپزخانه های کوچک پیشنهاد ما استفاده از کابینت های ساده و مدرن است که فضای زیادی اشغال نمی کنند و در عین حال بسیار زیبا هستند.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما متوسط است : متوسط بودن یک آشپزخانه را خود شما باید تشخیص بدهید. اینکه به شما بگوییم که آشپزخانه ۱۲ متری متوسط است یا نیست، واقعا کار درستی نیست و این موضوع بستگی به تشخیص شما خواهد داشت. در آشپزخانه های متوسط همی می توان از کابینت های مدرن و هم کابینت سبک ممبران استفاده نمود! اما باید دقت داشت اگر از کابینت ممبران استفاده می کنیم، باید به سراغ نمونه ها و مدل های ساده تر برویم. چرا که مدل های شلوغ و پر کار، آشپزخانه شما را شلوغ تر آن چیزی که هست خواهند کرد. علاوه بر این باید دقت نمایید که بهتر است در آشپزخانه های سایر متوسط از رنگ های خنثی و سفید برای کابینت ها استفاده نماییم. رنگ های تیره، سبب خفگی فضا خواهند بود. به ویژه اگر آشپزخانه نور خوبی نداشته باشد. در هر حال، در آشپزخانه های متوسط پیشنهاد ما به شما استفاده از کابینت ها ممبران ساده تر و رنگ های روشن مانند سفید است.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

انواع مدل های کابینت ممبران

کابینت ممبران از چند نقطه نظر قابل تقسیم بندی هستند. جالب است بدانید که کابینت های ممبران آنقدر متنوع هستند که می توان آنها را تقسیم بندی نمود. این نوع کابینت دارای مغز ام دی اف هستند بنابراین آنها را از نظر جنس آن دسته بندی نمی کنیم. مدل های کابینت ممبران از نقاط زیر بررسی خواهیم نمود:

 • طراحی، سادگی و یا پرکار بودن
 • رنگ های کابینت ممبران

طراحی، سادگی و پر کار بودن

کابینت های ممبران، کابینت هایی هستند که دارای جزئیات، دیتیل ها و طرح های مختلف هستند. در نقطه مقابل کابینت های مدرن، چندان از نظر طراحی با یکدیگر تفاوت خاصی ندارند. اما در ممبران اوضاع متفاوت است. شما می توانید برای آشپزخانه تان، کابینت های ممبران ساده را انتخاب نمایید و یا به سراغ کارهای شلوغ تر و پرکارتر بروید. این موضوع به عوامل مختلفی از جمله ابعاد آشپزخانه شما، سلیقه شخصی شما و همچنین میزان نورگیر بودن آشپزخانه بستگی خواهد داشت. با کابینت آبان همراه باشید.

کابینت ممبران ساده

لزوما نباید کابینت های سبک ممبران را بسیار پرکار وشلوغ دانست! بلکه می توان یک کار کلاسیک و در عین حال ساده و دوست داشتنی داشت. در موارد زیر می توان کابینت ممبران را گزینه مناسب برای شما و آشپزخانه تان دانست:

 • ابعاد آشپزخانه: اگر آشپزخانه شما خیلی بزرگ نباید، کابینت آشپزخانه ممبران ساده می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.
 • سلیقه شخصی شما: اگر سلیقه شخصی شما سادگی است و به شلوغی و پرکار بودن کابینت علاقه ای ندارید، می توانید کارهای ساده تر را انتخاب نمایید.
 • قیمت کابینت: اگر قیمت تمام شده کابینت برای شما مهم است، باید بدانید که هر چه کابینت پر کار تر باشد، طبیعتا قیمت تمام شده آن بالاتر خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال کیفیت مناسب در کنار قیمت پایین تر هستید، می توانید طرح های ساده تر کابینت را انتخاب نمایید.
کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت ممبران پرکار

پرکار بودن کابینت به معنای استفاده بیشتر از منبت ها و سرستونها و نقش و نگار ها روی کابینت است. انتخاب کابینت ممبران پرکار مانند نوع ساده آن، تابع شرایطی است که در ادامه می توانید آنها را مطالعه نمایید.

 • سلیقه شخصی: اگر به دنبال داشتن یک آشپزخانه شاهانه هستید و می خوانید آشپزخانه شما متفاوت، خاص و لوکس به نظر بیاید، بهترین گزینه برای شما همین سبک از کابینت است.
 • ابعاد آشپزخانه: اگر آشپزخان شما بزرگ است و مشکلی بابت شلوغی ندارید، این نوع کابینت برای شما کاملا مناسب است! چرا که نوع پر کار ممبران، معمولا فضا را شلوغ تر از آنچه که هست نشان می دهد.
 • قیمت: همانطور که اشاره نمودیم، هر چه کابینت های آشپزخانه پرکار تر باشند، هزینه بالاتری خواهند داشت. مسلما برای یک کابینت پر کار، هم زمان بیشتری برای ساخت نیاز است و هم متریال بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو قیمت تمام شده کابینت ها بالاتر خواهد بود.
کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

در بالا به بررسی کابینت های ممبران کلاسیک از نظر طراحی و میزان شلوغ و سادگی آن پرداختیم. در ادامه قصد داریم کابینت های ممبران را از نظر رنگ های متداول در بازار مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی رنگ انواع مدل های کابینت آشپزخانه ممبران

همانطو که احتمالا می دانید، رنگ بندی کابینت های ممبران می تواند بسیار گسترده باشد. از طرح هایی نظیر سفید ساده گرفته تا رنگ های پر زرق وبرق تر نظیر رنگ طلایی و همینطور رنگ هایی نظیر طرح چوب!

اینکه چه رنگی را برای کابینت ممبران آشپزخانه تان انتخاب نمایید، به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

سلیقه شخصی شما: اگر به رنگ های روشن علاقه مند هستید، مسلما به سراغ انتخاب رنگ های تیره نخواهید رفت. به عنوان مثال اگر دوست دارید آشپزخانه شما سفید باشد و به رنگ سفید علاقه مند هستید، کابینت رنگ قهوه ای چوب، به کار شما نخواهد آمد!

هماهنگی رنگ کابینت با دکوراسیون منزل: همانطور که بالاتر نیز اشاره نمودیم، آشپزخانه بخشی از کل خانه است و دیزاین و دکوراسیون آن باید با دیزاین و دکوراسیون منزل تان هماهنگ باشد. از این رو، اگر رنگ کابینت های آشپزخانه را باید به شکلی انتخاب نمایید که هماهنگی خوبی با سایر اجزای خانه داشته باشد و هارمونی آن را به هم نریزد. چرا که کابینت ها، معمولا بخش زیادی از آشپزخانه را اشغال می کنند و تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون آشپزخانه و خانه خواهند داشت.

میزان نورگیر بودن آشپزخانه: حتما خود شما هم به این موضوع واقف هستید که اگر نور آشپزخانه کم باشد، کابینت های رنگ تیره، آن را تیره تیر خواهند کرد. از این رو بسته به اینکه در آشپزخانه نور طبیعی کم یا زیادی دارید، باید متناسب با آن رنگ کابینت های آشپزخانه تان را انتخاب نمایید.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

در ادامه با ارائه چند نمونه موردی از آشپزخانه، به بررسی انواع رنگ های کابینت ممبران خواهیم پرداخت.

کابینت ممبران سفید صدفی

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما بزرگ نیست و یا اینکه نور کمی دارد، این رنگ از کابینت برای شما کاملا مناسب خواهد بود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، کابینت های سفید صدفی بسیار زیبا هستند. در واقع بهترین کابینت ممبران را می توان کابینت ممبران رنگ سفید صدفی دانست! این رنگ کابینت با هر آشپزخانه سازگاری دارد و هیچگاه زیبایی خود را از دست نخواهند داد و شما را دلزده نخواهند کرد.

کابینت ممبران سفید ساده

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت سفید ساده دقیقا مانند کابینت سفید صدفی، یکی از محبوب ترین رنگ های کابینت برای آشپزخانه است. چه کابینت ممبران باشد و چه نباشد. رنگ سفید برای آشپزخانه های کوچک با نور کم بسیار مناسب و ایده آل می باشند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، کابینت ها کاملا سفید و بسیار زیبا هستند. با وجود نور خوب در آشپزخانه، کابینت های سفید باز هم انتخاب بسیار خوب و مناسبی هستند. در آشپزخانه ای که در تصویر مشاهده می نمایید، از سنگ کورین برای جزیره آشپزخانه استفاده شده است. همچنین از کفپوش چوبی به رنگ قهوه ای تیره برای کف بهره گرفته شده است تا آشپزخانه کاملا سفید و بی روح نباشد. همواره به خاطر داشته باشید که چوب سبب گرم شدن فضا خواهد شد. این آشپزخانه فوق العاده زیبا و بی نظیر است.

کابینت ممبران به رنگ سفید و طلایی

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت های ممبران سفید بسیار زیبا و دلربا هستند. بالاتر دو نمونه از نوع کابینت ها را مشاهده نمودیم. برای اینکه کمی جذابیت و حس لوکس بودن به آشپزخانه اضافه کنیم، می توانیم از رنگ سفید به همراه رنگ طلایی برای کابینت ها استفاده کنیم.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید کابینت ممبران سفید طلایی را برای آشپزخانه تان استفاده نمایید، رنگ سفید باید رنگ غالب باشد. یعنی کابینت ها در مجموع به رنگ سفید باشند و تنها بخشی کوچکی به رنگ طلایی باشد. این بخش کوچک می تواند دستگیره های رو کابینت ها باشد و یا اینکه کابینت ها دارای رگه های طلایی باشند.

دلیل این امر این است که رنگ طلایی، معمولا یک رنگ پرانرژی است و باعث افزایش انرژی فضا خواهد شد. بنابراین باید رنگی خنثی در مقیاس بزرگ تر به کار گرفته شود تا اثر رنگ طلایی را خنثی نماید. به این شکل شما می توانید هم از زیبایی و شکوه رنگ طلایی استفاده نمایید و آشپزخانه ای با شکوه و مجلل داشته باشید و هم اینکه حضور در آشپزخانه شما را عصبی نکند و به عبارت دیگر فضای آشپزخانانه کاملا آرامش بخش باشد.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت ممبران رنگ استخوانی

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

رنگ استخوانی را می توان یکی از پرمصرف ترین رنگ های مورد استفاده برای کابینت ممبران بعد از رنگ سفید و سفید طلایی دانست! در حقیقت رنگ استخوانی مانند رنگ سفید، برای فضای آشپزخانه با هر ابعادی کاملا مناسب است. از طرف دیگر اگر آشپزخانه شما نور کمی دارد و شما هم نخواهید از رنگ سفید در آشپزخانه تان استفاده کنید، می توانید از کابینت ممبران استخوانی استفاده نمایید.

همانطو که در تصویر آشپزخانه بالا مشاهده می نمایید، رنگ استخوانی (استخونی) مورد استفاده قرار گرفته است. در کنار این رنگ از طیف رنگ های گرم نظیر کفپوش چوبی استفاده شده است تا آشپزخانه فضایی گرم و دوست داشتنی داشته باشد. شما هم می توانید با انتخاب این رنگ، آشپزخانه ای گرم ، زیبا و دوست داشتنی داشته باشید.

کابینت ممبران رنگ کرم

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

یکی دیگر از رنگ های محبوب و پرطرفدار ممبران، رنگ کرم می باشد. رنگ کرم و استخوانی شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. چرا که رنگ استخوانی کمی خاکستری هم در خود دارد. بحث رنگ شناسی بسیار مفصل تر از این حرفهاست و در این بخش قصد نداریم به آن بپردازیم. اما باید بدانید که اگر قصد داشتن آشپزخانه ای با حال و هوای گرم و دوست داشتنی دارید، می توانید روی رنگ کرم حساب ویژه ای باز کنید.

چرا که رنگ کرم از طیف رنگ های خانواده گرم به حساب می آید و از طرف دیگر، روشن ترین رنگ گرم است. بنابراین اگر آشپزخانه ای کم نور و کوچک دارید و از طرف دیگر می خواهید فضای آشپزخانه تان گرم باشد، رنگ کرم کاملا مناسب شما خواهد بود.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

کابینت ممبران رنگ چوب

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

برای تمامی کسانی که به دنبال یک آشپزخانه شاهانه تمام عیار و از طرف دیگر گرم، پر انرژی و دوست داشتنی هستند باید فقط یک پیشنهاد ارائه نمود: کابینت ممبران چوبی یا کابینت ممبران طرح چوب.

در این کابینت ها، از روکش طرح چوب و به رنگ چوب استفاده می شود در حالی که مغز کار ام دی اف است. این کابینت ها نسبت به کابینت چوب طبیعی، مقاومت بیشتری در برابر رطوبت، خط و خش و ضربه دارن و جایگزین بسیار خوبی برای کابینت های کلاسیک چوبی به حساب می آیند که بسیار گران قیمت هستند. این کابینت های ممبران طرح چوب با قیمت بسیار پایین تر، تمامی آن چیزی که از یک آشپزخانه با کابینت های چوبی دارند را می توانید انتظار داشته باشد. البته با کیفیت بالاتر

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه
کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

یکی از ویژگی های چوب خلق فضاهایی با نام سبک دکوراسیون روستیک است. سبک روستیک یکی از سبک های قدیمی اروپای است که در آن از چوب بسیار زیاد استفاده می شود. کابینت های ممبران چوبی، حس و حال یک فضای گرم و صمیمی را تمام و کمال به شما منتقل می کنند و زیبایی آنها بسیار زیاد است.

از طرف دیگر، شما می توانید رنگ های مختلف قهوه ای چوب را برای کابینت تان انتخاب نمایید. خوب است بدانید که تمامی منبت کاری ها و سرستون هایی که بر روی کابینت های چوبی در کاخ های مجلل می بینید را می توانید با قیمت بسیار پایین تر و مناسب تر بر روی این نوع کابینت داشته باشید.

کابینت ممبران سیاه یا مشکی

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

رنگ مشکی از آن دسته رنگ هایی است که ایرانیان کمتر سراغ آن را می گیرند. ما تمایل داریم فضای خانه مان روشن و دلباز باشد. از این رو کمتر به سراغ رنگ های تیره نظیر سیاه (مشکی) و یا سورمه ای می رویم. در ایران کمتر کابینت های ممبران مشکی یا حتی کابینت مدرن مشکی را می بینیم. از این رو، این کابینت ها علی رغم زیبایی ای که می توانند داشته باشند، کمتر مورد استفاده هستند.

اما همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، اگر یک آشپزخانه بزرگ با نور طبیعی خوب داشته باشیم، می توانیم از کابینت های مشکی استفاده کنیم که سبب خاص و متفاوت شدن آشپزخانه ما خواهند شد. اگر بر روی رنگ سیاه بصورت جزئی از رنگ طلایی استفاده کنیم (مانند تصویر بالا که رنگ طلایی بر روی دستگیره های کابینت ها مورد استفاده قرار گرفته است)، آشپزخانه ما جذاب ترین حالت ممکن را خواهد داشت. از طرفی بسیار خاص و از طرف دیگر بسیار مجلل.

رنگ هایی که می توان برای کابینت ممبران مورد استفاده قرار داد بسیار گسترده هستند و ما در این بخش تنها بخش کوچکی از انواع رنگ ها را به شما نشان دادیم: سفید صدفی، سفید طلایی، سفید ساده، استخوانی، کرم و ..

در حالی که شما می توانید طیف گسترده ای از رنگ ها را برای آشپزخانه تان انتخاب نمایید. همانطور که گفتیم، انتخاب رنگ آشپزخانه به مواردی نظیر سلیقه شخصی شما، ابعاد آشپزخانه و میزان نور طبیعی بستگی دارد.

پس از بررسی موضوع رنگ در آشپزخانه و انواع مدل های کابینت ممبران، در ادامه قصد داریم به بررسی قیمت کابینت ممبران بپردازیم.

قیمت کابینت ممبران

همانطور که احتمالا می دانید، کابینت ممبران با توجه به اینکه از دسته کابینت های کلاسیک است و دارای جزئیاتی نظیر منبت و سرستون می باشد، از سایر کابینت های موجود در بازار قیمت بالاتری دارد و همینطور زمان ساخت آن نیز بیشتر خواهد بود. اما قیمت آن در مقایسه با کابینت کلاسیک چوبی بسیار پایین تر و کاملا اقتصادی و مناسب تر است. قیمت کابینت را باید به روز و بر اساس قیمت ام دی اف اعلام نمود. از این رو برای استعلام قیمت روز کابینت، باید با شرکت ساخت کابینت آبان در تماس باشید.

اما بر اساس آخرین قیمت های موجود در بازار، قیمت کابینت ممبران در بهمن ماه ۱۳۹۸ را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید:

نوع کابینت قیمت به ازای هر مترطول
کابینت ممبران (کابینت وکیوم) از ۱۶۰۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰۰ تومان

دلیل تفاوت زیاد در قیمت کابینت ممبران به دلیل تفاوت در طراحی آن است. اگر طرح کابینت مورد نظر شما پیچیده باشد، قیمت کابینت بالاتر خواهد بود اگر طرح کابینت ساده باشد، طبیعتا قیمت آن پایین تر خواهد بود. بنابراین، قیمت دقیق کابینت ممبران با توجه به طرح انتخابی شما و میزان پیچیدگی آن متفاوت خواهد بود.

همانطور که می دانید، ساخت کابینت ممبران ساده وقت کمتری در مقایسه با کابینت ممبران پرکار خواهد گرفت.

برای استعلام قیمت روز کابینت ممبران و مشاهده طرح ها و مدل های موجود، همین حالا با ما در تماس باشید:

۰۹۱۲۴۶۳۰۳۶۵

در ادامه به بررسی مزایا و معایب کابینت ممبران خواهیم پرداخت.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ممبران

اگر بخواهیم صادقانه با شما صحبت کنیم، کابینت های ممبران بسیار در کنار زیبایی بی حد و حصر، کیفیت بسیار بالایی به  لحاظ ساخت دارند و در حال حاصر می توان این نوع کابینت را یکی از بهترین های بازار دانست. اگر قصد خرید این نوع کابینت را داشته اید ولی در مورد کیفیت آنها شک دارید، باید به شما بگوییم که شک را کنار بگذراید. چرا که ممبران یا وکیوم بسیار با کیفیت است و سالهای سال در آشپزخانه شما عمر خواهند کرد.

همانطور که می دانید، کابینت های ممبران، از جنس ام دی اف هستند. از این رو، تمامی نقاط قوت و ضعف کابینت های ام دی اف را می توان برای این نوع کابینت نیز مصور بود. با این تفاوت که با توجه به روکش پی وی سی ، برخی معایب کابینت های ام دی اف را ندارند.

در ادامه ما سعی می کنیم با نگاهی بی طرفانه مزایا و معایب کابینت ممبران را برای شما بیان نماییم. در حقیقت این که شما کابینت ممبران را برای آشپزخانه تان سفارش دهید یا مدرن، برای شرکت کابینت آبان تفاوتی نخواهد داشت. بنابراین سعی می کنیم شما را به خوبی با نقاط ضعف و قوت این نوع Kitchen Cabinet آشنا نماییم.

مزایای کابینت ممبران

 • کابینت های ممبران دارای مغز ام دی اف هستند.
 • طرح ها و مدل های کابینت ممبران بسیار گسترده است و از این رو دست شما در انتخاب کاملا باز خواهد بود.
 • کابینت ممبران با قیمت کاملا اقتصادی، می توانند جایگزین کابینت های کلاسیک باشند و خانه و آشپزخانه شما را کاملا مجلل و با شکوه نمایند البته با قیمتی کاملا مناسب.
 • روکش کابینت ممبران پی وی سی (PVC) است از این رو در برابر روطوبت و آب کاملا مقاوم هستند.
 • به دلیل استفاده از روکش پی وی سی، کابینت ممبران به سختی دچار خط و خش می شود.
 • به دلیل به کار بردن پی وی سی بر روی این نوع کابینت، ضربه و آسیب های این چنینی صدمه ی کمتری به کابینت وارد می کنند و از کابینت های ام دی اف معمولی، مقاوم تر خواهند بود.
 • کابینت های ممبران سالهای سال زیبایی اولیه خود را در آشپزخانه شما حفظ خواهند نمود.
کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

معایب کابینت ممبران

همانطور که می دانید، هر چیزی، هم خوبی و هم بدی های مخصوص خود را دارد. نمی توان گفت یک نوع کابینت، تمام خوب است و هیچ ایرادی ندارد. کابینت های ممبران هم در کنار نقاط قوتی که اشاره شد، نقاط ضعف و معایبی دارند. از جمله:

 • اگر نمای کابینت یا درب کابینت ممبران دچار شکستگی شود، ممکن است به سادگی نتوان دقیقا همان طرح روی کابینت را پیدا کرد مگر اینکه از طرح های پرفروش و پرمصرف باشد.
 • این نوع کابینت نسبت به سایر کابینت ها قیمت بالاتری دارد و شما باید هزینه بیشتری برای آنها بپردازید.
 • زمان مورد نیاز برای ساخت کابینت های ممبران نسبت به سایر کابینت ها بیشتر است و دیرتر حاضر می شوند.

پس از بررسی مزایا و معایب membrane kitchen cabinet به نحوه سفارش و مراحل ساخت آن توسط شرکت آبان خواهی پرداخت.

کابینت ممبران ، آشپزخانه ای به سبک کلاسیک
ممبران ، یکی از بهترین انواع کابینت های آشپزخانه

مراحل ساخت و سفارش کابینت ممبران

اگر کابینت ممبران را برای آشپزخانه و خانه تان انتخاب نموده اید، برای سفارش ساخت این نوع کابینت باید مراحل زیر را طی نمایید:

 • تماس تلفنی : ابتدا شما با شرکت آبان برای سفارش ساخت کابینت یا استعلام قیمت نهایی کابینت آشپزخانه تماس می گیرید. در این مرحله، یا از شما دعوت می شود که به شرکت آبان مراجعه نمایید و در محل شرکت نمونه های کابینت ها را بررسی نمایید و یا اینکه کارشناسان ما برای حضور در محل پروژه شما با شما هماهنگی خواهند نمود.
 • مراجعه به محل پروژه: اگر شما به محل دفتر شرکت آبان تشریف بیاورید، در مرحله بعد کارشناسان ما برای ارزیابی دقیق به محل پروژه شما خواهند آمد. در این مرحله با توجه به شرایط آشپزخانه شما و همینطور سلیقه شما، سمپل کابینت ها مورد بررسی قرار می گیرند. پروژه شما اندازه گیری دقیق شده و با توجه به اینکه شما کابینت ممبران را انتخاب کرده باشید و یا هر نوع کابینت دیگر، قیمت نهایی پروژه شما مشخص خواهد شد.
 • اعلام قیمت کابینت : پس از اندازه گیری دقیق و بررسی سمپل ها و انتخاب نوع و رنگ کابینت توسط شما، پیش فاکتوری برای شما ارسال خواهد شد. در این مرحله، شما پیش پرداخت مشخض شدن در فاکتور را به حساب شرکت واریز خواهید نمود.
 • ساخت کابینت: پس از واریز پیش پرداخت توسط شما، مرحله ساخت کابینت ها استارت خواهد خورد. در این مرحله نقشه کابینت های شما به طور دقیق توسط شرکت مشخص شده و ورق های ممبران یا هر ورقی که شما انتخاب کرده ایده،برش کاری شده تا به مرحله مونتاژ کابینت ها برسیم.
 • نصب کابینت: پس از ساخت اولیه قطعات کابینت های شما در کارگاه کابینت آبان، برای نصب کابینت با شما هماهنگی به عمل خواهد آمد. نصابان کابینت آبان قطعات کابینت را به خانه شما منتقل خواهند کرد و در این مرحله طی یک الی سه روز، مونتاژ کابینت ها در آشپزخانه شما انجام خواهد شد.
 • کابینت آشپزخانه شما حاضر است! در این مرحله ساخت و نصب کابینت های شما به اتمام رسیده و کار با شما چک می شود تا نواقصا حتمالی برطرف شود. در این مرحله، اگر مشکل خاصی نباشد، کار ساخت و نصب کابینت ها به پایان رسیده و تحویل شما می شود. در صورت وجود نواقص، مشکلات برطرف شده و سپس می توانید از کابینت ها استفاده نمایید. پس از پایان نصب، شما مبلغ نهایی فاکتور را تسویه خواهید نمود.

امیدواریم سالهای سال، از کابینت های آشپزخانه تان استفاده نمایید و از آنها رضایت کامل داشته باشید. تلاش ما در شرکت کابینت آبان این است که بهترین کیفیت ممکن را به شما ارائه دهیم.

باور ما بر این است که مشتریان بعدی ما از طرف شما خواهند آمد و این شما هستید که به دوستان و آشنایان، برای ساخت کابینت آشپزخانه ما را معرفی خواهید نمود. بنابراین تمام تلاش مان را می کنیم تا بهترین کیفیت ممکن را در اختیار شما قرار دهیم.

در ادامه، دعوت می کنیم نمونه هایی از کابینت آشپزخانه ممبران را مشاهده نمایید:

شرکت کابینت آبان

ساخت انواع کابینت های آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button Back to Top